دوره 14، شماره 41 - ( بهار 1401 )                   جلد 14 شماره 41 صفحات 28-19 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

ghanavati M, hoshmand S, Albrecht S, Otto L. Investigation of Genetic Diversity in some Chamomile Genotypes (Matricaria Chamomilla L.) using Morphological, Phenological and Essential Oil Traits. jcb. 2022; 14 (41) :19-28
URL: http://jcb.sanru.ac.ir/article-1-1291-fa.html
قنواتی مهدی، هوشمند سعدالله، آلبرشت سباستین، اوتوو لارس گارنت. بررسی تنوع ژنتیکی در برخی از توده‌های بابونه(Matricaria Chamomilla L.) با استفاده از صفات مورفولوژیک، فنولوژیک و اسانس. پژوهشنامه اصلاح گیاهان زراعی. 1401; 14 (41) :28-19

URL: http://jcb.sanru.ac.ir/article-1-1291-fa.html


گروه بیوتکنولوژی و اصلاح نباتات، دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد، شهرکرد، ایران
چکیده:   (107 مشاهده)
چکیده مبسوط
مقدمه و هدف:
گیاهان دارویی کاربرد فراوانی در درمان انسان­ها داشته و دارند، در این میان بابونه یکی از با ارزش­ترین و پرکاربردترین گیاهان دارویی در جهان است. یکی از مهمترین برنامه‌های اصلاحی، شناخت تنوع ژنتیکی برای ارزیابی اولیه توده های گیاهی است به این منظور بررسی تنوع ژنتیکی و طبقه بندی اکوتیپ­های بابونه آزمایشی طراحی و اجرا گردید.
مواد و روش‌ها: 25 اکوتیپ ایرانی و خارجی بابونه در قالب طرح بلوک کامل تصادفی در چهار تکرار در مزرعه تحقیقاتی شرکت فارماپلنت آلمان مورد ارزیابی قرار گرفت. برخی از این اکوتیپ­ها از مناطق طبیعی رشد آن­ها جمع آوری شد و برخی نیز نمونه ­های زراعی بابونه بودند. به منظور بررسی تنوع ژنتیکی آنها برخی صفات مورفولوژیک، فنولوژیک و اسانس مورد ارزیابی قرار گرفتند.
یافته‌ها: نتایج تجزیه واریانس نشان داد که اختلاف اکوتیپ­ها از لحاظ تمام صفات در سطح احتمال 1% معنی­دار بوده و تنوع ژنتیکی زیادی را بین اکوتیپ­ها نشان داد. نتایج همبستگی­ های فنوتیپی صفات مورد بررسی نشان داد که صفات درصد اسانس، قطر گل، تعداد گل و وزن اندام هوایی از جمله صفات مهم و تاثیرگذار بر عملکرد اسانس بودند. بیشترین میزان وزن تر و خشک اندام هوایی، قطر گل و عملکرد اسانس را سه اکوتیپ اسلواکی، ایذه (2) و لهستان به خود اختصاص دادند، ولی بیشترین درصد اسانس را اکوتیپ ایذه (1) و دره شهر دارا بودند. با توجه به نتایج تجزیه به عامل­ها، سه عامل انتخاب شدند که 85/79 درصد از تغییرات را توجیه کردند. عامل اول که بیشترین درصد تغییرات داده ­ها را توجیه کرد، که پس از ترسیم بای پلات بر اساس دو مولفه، اکوتیپ­های ایذه (2) و لهستان به عنوان اکوتیپ­های برتر شناسایی شدند. تجزیه خوشه ­ای هم اکوتیپ­های مورد نظر را در چهار گروه طبقه­ بندی کرد که در تمایز اکوتیپ­ها بر اساس صفات مورد نظر به­صورت مطلوب عمل کرد و پراکنش اکوتیپ­ها بر اساس نمودار بای­پلات را تایید کرد.
نتیجه ­گیری:  نتایج نشان داد که صفات درصد اسانس، قطر گل، تعداد گل و وزن اندام هوایی از جمله صفات مهم و تاثیرگذار بر عملکرد اسانس بودند. با توجه به اینکه تنوع برای این صفات در بین اکوتیپ­های مورد بررسی مشاهده شد، بنابراین غربالگری به­منظور افزایش این صفات می­تواند باعث افزایش عملکرد شود. بیشترین میزان وزن تر و خشک اندام هوایی، قطر گل و عملکرد اسانس را سه اکوتیپ اسلواکی، ایذه (2) و لهستان به خود اختصاص دادند ولی بیشترین درصد اسانس را اکوتیپ ایذه (1) و دره شهر دارا بودند.
متن کامل [PDF 1777 kb]   (10 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: ساير
دریافت: 1400/5/30 | ویرایش نهایی: 1401/3/1 | پذیرش: 1400/10/12 | انتشار: 1401/1/10

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشنامه اصلاح گیاهان زراعی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Journal of Crop Breeding

Designed & Developed by : Yektaweb